Top of page. Skip to main contents. Skip to main menu. Skip to footer.
ÇORLU Şubemiz Hizmetinizde. Harita için tıklayınız. HASANPAŞA Şubemiz Hizmetinizde. Harita için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

 • İşlemimin onayını nasıl alacağım?
  Çekinizin önlü arkalı fotokopisini ve faturasını 444 00 61’e fakslayıp, 444 77 77’den müşteri temsilcilerimizle görüşün.
  30 dakika içinde size sonuç bildirilir.
 • İşlem yaptırabilmem için çekimin faturasının olması şart mı?
  Kesinlikle.
 • Ödememi nasıl alacağım?
  Onaylı çekinizi, alacağınızın faturasını ve kaşenizi getirip, hemen ödemenizi alabilirsiniz.
 • İlk işlemimizde hangi evraklar gerekiyor?
  İşleminiz onaylandıktan sonra ilk işlem evrakları ile ilgili müşteri temsilcilerimiz size detaylı bilgilendirmeyi yapacaktır. İstenecek evraklar her zaman elinizin altında bulunan, sizi uğraştırıp yormayacak evraklardır.
 • İşlemler için başkasını yollasam olur mu?
  İlk işlem için mutlaka imza sirkülerinde veya vergi levhasında ismi geçen yetkili veya yetkililerin gelmesi gerekiyor. Daha sonraki işlemlerde kendiniz gelmek istemiyorsanız, müşteri temsilcilerimizin size vereceği evrakları imzalayarak gönderip, ödemenizi aldırabilirsiniz.
  Vekalet ile işlem yaptırmak istiyorsanız, lütfen vekaletinizi 444 00 61’e fakslayıp yeterliliğini kontrol ettiriniz. Yeni vekalet çıkarttıracaksanız, faktoring işlemleri yaptırabilmek için vekalette hangi yetkilerin bulunması gerektiğini müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.
 • İşlem yaptırmak için hangi evrakları imzalayacağım?
  Yaşar Faktoring sizi prosedürlerle yormaz.
  İlk işleminizde birlikte çalışabilmemiz için kanuni bir zorunluluk olan faktoring sözleşmesi imzalanır.
  Daha sonraki işlemlerimizde faturanızı/faturalarınızı Yaşar Faktoring’e temlik ettiğinizi belirten sticker’ları ve temlik işlemine konu olan fatura ve çeklerin dökümünün yapıldığı Satıcı Temlik Mektubu’nu imzalamanız yeterlidir.
 • Sözleşme tutarını nasıl belirliyorsunuz?
  İlk işleminizde sözleşme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Bu konuda herhangi bir sınırlama getirmiyoruz. İsterseniz daha sonraki işlemlerinizde de bu tutarı arttırabilirsiniz.
 • Yaptığınız kesintiyle ilgili bana bir fatura kesecek misiniz?
  Tabi ki. İşleminiz sırasında yapılan kesintinin tamamı size fatura edilir. Bu faturayı finansman gideri olarak kaydedebilirsiniz.
 • Ödeme belgesi olmadan faturalarımı temlik edebilir miyim?
  Ödeme belgesiz de fatura temliği yapabilirsiniz. Ancak bu işlemin ‘bildirimli’ yapılması gerekir. Yani fatura borçlusunun (sizin müşterinizin) Yaşar Faktoring’e işlemi kabul ettiğine ve temlik edilen faturaların ödemelerini Yaşar Faktoring’e yapacağına dair bir yazı vermesi gerekir.
  Fatura temliği talepleriniz ile ilgili müşteri temsilcilerimizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Vade veya tutar sınırlaması var mı?
  İşlemlerimizde herhangi bir vade veya tutar sınırlaması getirmiyoruz. Değerlendirme yaparken her sektörün kendi ortalama vadesini baz alıyoruz.
 • Döviz çeklerine işlem yapıyor musunuz?
  Evet. Döviz çekli işlemlerle ilgili detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.
 • Yeriniz nerede?
  Merter E-5 üzerinde bulunan Merkez Şubemize ilave olarak İstanbul'da Bayrampaşa, Beylikdüzü, Dudullu, İkitelli, Kartal ve Levent Sanayi Şubelerimiz ile diğer şehirlerde ise Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Gaziantep, Gebze, İzmir, Karabağlar ve Konya Şubelerimiz ile hizmet vermekteyiz.
  Adres ve krokileri İletişim sayfamızda bulabilirsiniz.